Skip to main content
Article Detail

ZPĚT NA VŠECHNY TIPY

Cholesterol: Jaké jsou příznaky a rizikové faktory?

doctor_checkup Cholesterol je látka tukové povahy, která je přirozenou součástí buněk lidského těla. Zatímco část z nich je nezbytná pro správné fungování našeho těla, příliš mnoho může mít dopad na naše zdraví.

Jaké jsou příznaky vysokého cholesterolu?

Většina lidí s vysokým obsahem cholesterolu v krvi se cítí zdravě, protože necítí jak se v těle hromadí a nemají žádné fyzické příznaky. Jediný způsob jak zjistit, zda máte vysoký cholesterol, je nechat si zkontrolovat jeho hladinu krevním testem. Vysoký cholesterol je rizikovým faktorem při vzniku koronárních srdečních chorob a proto jsou preventivní krevní testy pro vaše zdraví velmi důležité. 

Jaké jsou rizikové faktory vysokého cholesterolu?

Mezi faktory zvyšující riziko vzniku vysokého cholesterolu patří:

  • Věk 40+

  • Nadváha

  • Kouření

  • Stav, který může zvýšit hladinu cholesterolu (jako je familiární hypercholesterolémie)

  • Výskyt vysokého cholesterolu nebo srdečních problémů v rodinné anamnéze

  • Jiná onemocnění, jako je cukrovka nebo vysoký krevní tlak

Pokud máte některý z těchto faktorů, váš praktický lékař může navrhnout krevní test ke stanovení hladiny cholesterolu. Krevní test změří váš celkový cholesterol a hladiny HDL a LDL cholesterolu. Na základě výsledků bude mít váš lékař jasnou představu o tom, zda je potřeba podniknout nějaké kroky.

Preventivní opatření, která pomáhají udržet nízkou hladinu cholesterolu

Vysokou hladinu cholesterolu nedoprovází žádné příznaky, může však způsobit vážné zdravotní problémy. Proto je dobré přijmout preventivní opatření pro udržení nízké hladiny cholesterolu jako jsou zdravé stravovací návyky, dostatečný pohyb, atd.

Arterin obsahuje rostlinné steroly a přírodní složky, které pomáhají udržovat nebo dokonce snižovat hladinu cholesterolu v krvi. Zjistěte, jak vám může Arterin pomoc snížit váš cholesterol.

Featured Product

OBJEVTE DALŠÍ PRODUKTY

Arterin® Cholesterol

Arterin® Cholesterol má vědecky ověřené složení s přírodním výtažky and antioxidanty na redukci cholesterolu. Všechny složky spolupracují, aby pomohly kontrolovat cholesterol a podporovat zdravé krevní cévy.

KOUPIT NYNÍ
DOZVĚDĚT SE VÍCE