Skip to main content
Article Detail

ZPĚT NA VŠECHNY TIPY

Jak mít cholesterol pod kontrolou?

vegetables Na základě hladiny cholesterolu v krvi mohou být přijata různá opatření od prevence až po lékařskou pomoc.

Pokud jde o snížení hladiny cholesterolu, neexistuje žádné univerzální řešení. Na základě hladiny cholesterolu v krvi mohou být přijata různá opatření od prevence až po lékařskou pomoc. Čtěte dál a zjistěte, jak řídit hladinu cholesterolu a udržet si své zdraví.

Fáze 0 - Prevence

Pro lidi, kteří nemají vysoký cholesterol, ale chtějí se vyhnout tomu, aby jejich hladina cholesterolu mohla v budoucnu způsobovat problémy, je klíčem udržovat zdravý životní styl. Jíst vyváženou stravu s velkým množstvím ovoce, zeleniny, obilovin se správným podílem bílkovin a tuků. Nemalou roli hraje i dostatek pohybu. Studie ukazují, že kouření může zvýšit špatný cholesterol (LDL) a snížit dobrý cholesterol (HDL). Přestat kouřit je proto důležitým krokem, jak zabránit hrozbě pro vaše zdraví.

Fáze 1 – Včasná intervence

Pokud jste podstoupili krevní test a lékař vám řekl, že máte vyšší hladinu cholesterolu, než by měla být, je péče o vaše zdraví ještě důležitější. Omezení tučných jídel, zejména nasycených tuků, může pomoci snížit hladinu cholesterolu. Navíc strava bohatá na omega 3, která se nachází v tučných rybách podporuje zdraví srdce.

Fáze 2 – Lékařská pomoc

V některých případech zdravý životní styl nemusí stačit k udržení cholesterolu v doporučených mezích, zejména pokud máte trpíte jinými rizikovými faktory. V takových situacích může lékař předepsat léky ve formě hypolipidemik, nejčastěji statinů. Je prokázáno, že účinně snižují hladinu LDL a celkového cholesterolu.

Doplněk stravy jako další podpora

Může také pomoci přidat doplněk stravy na bázi sterolů, jako je Arterin. Rostlinné steroly blokují vstřebávání cholesterolu ve střevě a snižují množství cholesterolu, který se přenáší do krve. Při použití na podporu změny životního stylu prokazatelně snižují hladinu cholesterolu při užívání v dávce 1,5g - 3g denně. Zjistěte více o tom, jak vám Arterin může pomoci řídit hladinu cholesterolu.

Featured Product

OBJEVTE DALŠÍ PRODUKTY

Arterin® Cholesterol

Arterin® Cholesterol má vědecky ověřené složení s přírodním výtažky and antioxidanty na redukci cholesterolu. Všechny složky spolupracují, aby pomohly kontrolovat cholesterol a podporovat zdravé krevní cévy.

KOUPIT NYNÍ
DOZVĚDĚT SE VÍCE