Skip to main content
Article Detail

ZPĚT NA VŠECHNY TIPY

Každodenní návyky k udržení nízké hladiny cholesterolu

jogging Věděli jste, že existuje několik jednoduchých návyků, které můžete denně dělat, pro snížení hladinu cholesterolu?

Dostatek pohybu a cvičení, dodržování zdravé výživy, vyhýbání se škodlivým látkám, jako je tabák a alkohol, jsou jen některé způsoby, jak si udržet zdraví. Shrnuli jsme je pro vás v tomto článku.

 

Jíst zdravě

 

1. Rozmanitost je klíč

Snažte se do svého jídelníčku zahrnout co největší pestrost, zaměřte se na ovoce a zeleninu (alespoň pět porcí denně), zdravé obiloviny, tučné ryby a libové maso. Ostatní jídla si můžete dopřát, ale s mírou. Sůl a cukr (zejména ve zpracovaných potravinách) by měly být omezeny.

2. Zdravé tuky

Nenasycené tuky a jsou důležité pro správné fungování těla. Najdeme je v potravinách jako jsou rostlinné oleje, vejce, ořechy a semínka. Naopak nasycené tuky, které se nacházejí v másle, tučném mase, koláčích a nezdravém jídle přispívají k vysokým hladinám LDL cholesterolu a je nutné se jim vyhýbat. 

3. Pít více vody

Zkuste denně vypít 1 až 2 litry vody (6 až 8 sklenic) nebo jiných nápojů bez cukru. Nejlepší je vyhýbat se slazeným nápojům a alkoholu, abyste předešli různým zdravotním problémům včetně vysokého cholesterolu.

4. Vařit a jíst chytře

Vyvarujte se předvařeného jídla a upřednostněte nízkotučné metody jako je vaření ve vodě, v páře nebo grilování. Jakmile je jídlo hotové, věnujte mu čas a pozornost, kdy se cítíte sytí. 

Přestat kouřit

Kouření je rizikovým faktorem kardiovaskulárních příhod. Přestat kouřit je jedním z nejúčinnějších kroků, které můžete udělat pro zlepšení svého celkového zdraví. Pokud potřebujete pomoc s odvykáním, kontaktujte svého lékaře a promluvte si o akčním plánu, který pro vás bude fungovat.

Víc se hýbat

Cvičení je životně důležité pro udržení dobré kvality života a pomáhá udržovat nízkou hladinu cholesterolu. Doporučuje se alespoň 2,5 hodiny cvičení týdně. Ať už je to chůze, plavání, jízda na kole nebo celou řadu jiných aktivit. Najděte si něco, co vás baví, protože pak s tím budete s větší pravděpodobností pokračovat. I malé změny se počítají! Zkuste třeba jít po schodech namísto jízdy výtahem. Cvičení může pomoci udržet váhu pod kontrolou, snížit stres a k celkovému lepšímu pocitu.

Dodržování zdravých návyků

Dodržování dobrých návyků je v dlouhodobém horizontu klíčem ke zdravému životnímu stylu. Pokud se snažíte udržet zdravou hladinu cholesterolu pomocí změny životního stylu, užívání Arterinu jednou denně může být dobrým řešením, které vám pomůže. Arterin obsahuje aktivní přírodní složky. Zkombinujte zdravý život s Arterinem pro účinnější redukci hladiny cholesterolu. Zjistěte více o Arterin.

Featured Product

OBJEVTE DALŠÍ PRODUKTY

Arterin® Cholesterol

Arterin® Cholesterol má vědecky ověřené složení s přírodním výtažky and antioxidanty na redukci cholesterolu. Všechny složky spolupracují, aby pomohly kontrolovat cholesterol a podporovat zdravé krevní cévy.

KOUPIT NYNÍ
DOZVĚDĚT SE VÍCE